Geri

Çözümsel yaklaşımcı eğitim tarzımızla size direksiyon eğitimi sunuyoruz.

Bakırköy ilçe genel bilgileri

Bakırköy ismi: İstanbul'un en eski ve gelenekli semtlerinden biri olan Bakırköy'ün tarihinin Roma İmparatorluğu'na kadar gittiği, imparatorluğun Avrupa kesimini Bizantion'a bağlayan anayol Via Egnatia'nın üzerinde bulunduğu, o dönemde Hebdomon adıyla tanındığı bilinmektedir. Bizans'ın son dönemlerinde, bugünün Bakırköy'ü kimi kaynaklara göre "Makro Hori" (Uzun Köy), kimi kaynaklara göre "Makri Köy" (Uzak Köy) adıyla anılıyordu. Osmanlı döneminde de kullanılan Makriköy adı, Cumhuriyetin ilanından sonra, 1925'te yer adları Türkçeleştirilirken Bakırköy'e çevrilmiştir.

İlçe İstanbul'un gelişmiş ve eski ilçelerinden biridir.
Bakırköy Mahalleleri: Toplam 15 mahalle vardır:
 1. Ataköy 1. kısım
 2. Ataköy 2-5-6. kısım
 3. Ataköy 3-4-11. kısım
 4. Ataköy 7-8-9-10. kısım
 5. Basınköy
 6. Cevizlik
 7. Kartaltepe
 8. Osmaniye
 9. Sakızağacı
 10. Şenlikköy
 11. Yenimahalle
 12. Yeşilköy
 13. Yeşilyurt
 14. Zeytinlik
 15. Zuhuratbaba.
Atatürk Havalimanı
Atatürk Uluslararası Havalimanı
Bakırköy İlçesi'nin batı kesiminde yer alan Atatürk Uluslararası Havalimanı, 11.77 km²'lik (1178 ha) yüzölçümüyle ilçenin yaklaşık 3'te 1'ini kaplamaktadır.[28] Türkiye’nin en büyük havalimanı olan Atatürk Havalimanı, Yeşilköy, Yeşilyurt, Florya ve Sefaköy semtleri arasında bulunur. Havalimanı, askeri amaçlarla 1912 yılında Yeşilköy'de hizmete girdi. 1985'e kadar bulunduğu Yeşilköy semtinin adını taşıyan havalimanı, 1985 yılında Atatürk Hava Limanı adını aldı.

Çok yoğun ve kalabalık olan İstanbul trafiği içerisinde araç kullanmak, özellikle yeni ehliyet almış veya alacak kişiler için oldukça stresli olmaktadır.

Bakırköy'de direksiyon dersi kurslarımız sayesinde sizi bu stresten kurtarıyoruz. Profesyonel eğitmenlerimiz eşliğine, özel araçlarımızla bire bir olarak verdiğimiz sürücü direksiyon eğitimlerimiz sizleri kısa sürede usta birer şoför haline getirecektir.

Sayfa içeriği:Direksiyon dersi Bakırköy, direksiyondersi, direksiyon kursu, özel direksiyon eğitimi, direksiyon eğitimi, özel direksiyondersi, direksiyon eğitimi İstanbul Bakırköy, direksiyon dersi, direksiyon dersi, direksiyon dersi hocaları, Bakırköy İstanbul özel direksiyon eğitimi

 

name="ctl00" method="post" action="Default.aspx?SayfaId=9" id="ctl00">