Özel direksiyon dersi almak için 0212 2172911 arayınız.

Kurumumuz ehliyet alma aşamasında sürücü adaylarına tüm sürüş bilgi ve becerisi kazandırmak, ehliyetli olupta araç kullanma yeteneklerini kaybetmiş bireylere eğitim desteği vererek ülkemizde trafik kazalarını en aza indirgemek maksadıyla sürüş eğimi vermektedir. Yetiştirip trafiğe kazandırdığımız binlerce sürücü ve referanslarımızla her geçen gün daha da büyüyoruz. Kurumsal çapta her türlü eğitim alabileceğiniz, gerek araç sayımızla gerek öğretmen kadromuzla kişisel gelişiminize katkı yapıyor, tüm ihitiyaçlarınıza anında yanıt verebiliyoruz.

Direksiyon eğitimi dersi nedir? Sürücü kursundan ehliyet öncesi ve sonrası alınan araç kullanmayı öğrenmek verilen uygulamalı bir sürüş eğitimidir. Sürücülere araç kullanım bilgileri, trafik ve yol hâkimiyeti, kural ve işaretlere uyum, güvenli sürüş tekniklerini öğretilir. Bu dersler milli eğitim bakanlığına bağlı sürücü kursları tarafından verilebilmektedir.

direksiyon eğitimi dersiDireksiyon eğitimi sürüş deneyimimizi artıracak, bol pratik yapacak ve sevdiklerinizle güven içinde istediğiniz yerlere gidip onları gezdirebileceksiniz. Direksiyon dersleri resmi onaylı kurslardan, teknik tertibatlı araçlar ve usta öğreticiler eşliğinde alınmalı. Araç kullanmak teorik ön bilgi yanında pratik gerektirir. Bu nedenle direksiyon eğitimi alarak araba kullanmayı öğrenmeli sonra trafiğe çıkmalısınız.
Neden direksiyon eğitimi alınmalıdır ? Sürücü aracına tam hakim değilse, kalkış ve frenleme yapamıyorsa, kavşaklara virajlara doğru açı ile girmiyorsa, ayna hakimiyeti yoksa, trafik işaretlerini tanıyamıyorsa, trafiğe çıkmaya hazır değildir. 1-2 aylık tecrübe ile çoğu insan trafiğe çıkabilir. Ehliyetiniz var ama trafikte araç kullanamıyorsunuz, ehliyet sınavını geçmek için sürüş eğitimi almak istiyorsunuz, yeni araba aldınız süremiyorsunuz, park etmekte ve yokuşta kalkış yapmakta zorlanıyorsanız;
özel direksiyon dersiSize kısa sürede, ucuz, güvenli, ekonomik, kaliteli doğru eğitimlerle sürüş tekniklerinin tüm kurallarını öğretiyor, araç kullanabilecek duruma getiriyoruz. Geri manevra yeteneğinizi geliştirip, park yapabilmeniz için teknik çözümler sunuyoruz .
Sürücü koltuğunda iken kendinizin, ailenizin, sevdiklerinizin yaşam sorumluluğunu trafikte vereceğiniz kararlar etkiler. Her türlü trafik ortamında aracınızı güvenle kullanmak için, diğer sürücülere zarar vermemek, mal ve can kaybını önlemek için özel direksiyon eğitimi almanız gerekir.

Direksiyon dersi nasıl verilir? Neler öğretilir?

  1. Araç göstergelerinin ve kumanda kollarının tanıtımı,
  2. Aynaların kullanımı, lastik değiştirme uygulaması, zincir takma, motor yağı veya suyu koyma işlemleri.
  3. İlk ders araçla kalkış duruş çalışmaları, ileri ve geri sürüş.
  4. Kavşaklara giriş virajlı yollarda araç sürüşü, şerit değiştirme egzersizleri.
  5. Yoğun trafikte araçları sollama ve kurallar, şehirler arası yollarda test sürüşleri, hava koşullarına uygun araç kullanma.
  6. Gündüz ve gece sürüşleri, kayma ve savrulma durumlarında yapılacaklar, acil durumlarda fren kullanma.
  7. Park çesitleri: geri park, yan ve dik park teknikleri konularını öğretiyoruz.

Hiç trafiğe çıkıp araç kullanmamış sürücü adayları için akan trafikte eğitimlere başlar ve bir haftada hazır hale getirilirler. Sürücülüklerini ilerletmek profesyonel duruma gelmek için 1 ay süre kadar devam eden eğitimler veriyoruz.

direksiyon dersi

Eğitim araçlarımız: özel tertibatlı sürücü eğitim araçları olup 2 debriyaj ve frenli sisteme sahiptirler.
Direksiyon eğitimi ne kadar süre alınmalı? Ortalama 10 gün eğitim alarak trafiğe çıkacak hale gelirsiniz. Sonrasında kendi aracınızla sürekli pratik yaparak kendinizi geliştirebilirsiniz.
Direksiyon kursu veren hocalar hangi özelliklere sahip olmalıdır? Mili Eğitim Bakanlığı Direksiyon Usta Öğreticilik belgesine sahip olmalıdır. Sürücü yetiştirme konusunda deneyimli, ihtisas görmüş, teknik bilgisi yüksek olan, öğretme yeteneği güçlü olan, öğrenci psikolojisini anlayan, nitelikli, eskiklerini görüp sezinleyebilen, kolay öğretebilen öğretmenler olması sizin açınızdan çok faydalı olacaktır.

İstanbul’da direksiyon eğitimleri nerelerde yapılır?

Eğitimlerde sürücünün seviyesi yapılacak sürücülük ön testi ile belirlenir ona özel bir sürüş programı düzenlenir. Ardından sürüş seviyesine göre trafikte yapılır. Direksiyon dersi Kadıköy, Sarıyer, Fatih, Gaziosmanpaşa, Avcılar, Kartal, Eyüp, Silivri, Bağcılar, Maltepe, Küçükçekmece, Bahçelievler, Çekmeköy, Pendik, Beşiktaş, Sancaktepe, Beylikdüzü, Esenler, Beyoğlu, Esenyurt, Bakırköy, Sultangazi, Şişli, Başakşehir, Zeytinburnu, Beykoz, Sultanbeyli, Şile, Bağcılar, Tuzla, Büyükçekmece, Çatalca, Ümraniye, Bakırköy, Sultangazi, Ataşehir, Bayrampaşa, Güngören, Kağıthane, Arnavutköy, Güngören, Beylikdüzü ilçeleride E-5 karayolu, sahil yolu, minübüs hattı güzergahlarında ve ara sokaklarında pekiştirilerek devam etmektedir.

Dersler ne zaman yapılır?

Ders programlarımız ders isteyen adayın müsait gün ve saatlerine göre ayarlanır. Eğitimlerimiz haftaiçi ve haftasonu sabah saat 07:00 ve akşam saat 24:00 arasında verilmektedir.
Ders zamanlarımız; 07:00 - 09:00, 10:00 - 12:00, 13:00 - 15:00, 16:00 - 18:00 19.00 21.00 22.00 24.00.
Eğitim randevusu nasıl alınır?
Rezervasyon için sitemiz üzerinde bulunan whatsapp online canlı destek kısmında yetkili personelimiz ile iletişime geçilerek veya iletişim numaramızı arayarak olmaktadır. Randevu geçerlilik kazanması için eğitim bedelinin ödenmiş olması şarttır. Ödeme seçenekleri Nakit, EFT, Havale, Kredi Kartı Tek Çekim veya Kredi Kartı Taksitle yapıyorsunuz.
Türkiye'de sektöründe daima öncü olmuş kurumumuzdan istanbul genelinde son model teknolojik araçlarda profesyonel hocalardan 10 saatlik teknik direksiyon dersi alarak aracınızı iyi bir sürücü olacak, aracınızı kolaylıkla kullanaacksınız.
Derslerimizde tüm sürücülere trafikte kendisinin ve başkalarının hayatının önemli olduğu vurguluyoruz. Gerek ehliyet öncesi gerek ehliyet sonrası sizleri eğitimlerde aramızda görmekten memnuniyet duyacağız. Adresiniz neresi olursa olsun konum atın eğitmenimiz size gelsin. Güleryüzlü, anlayışlı ve sabırlı hocalarımızdan direksiyon kursu almak için iletişime geçiniz.

Direksiyondersi.org