Geri

Bahçelievler mahalleleri:  Bahçelievler, Cumhuriyet, Çobançeşme, Fevzi Çakmak, Hürriyet, Kocasinan, Siyavuşpaşa, Soğanlı,   Şirinevler, Yenibosna, Zafer
Bahçelievler, İstanbul iline bağlı bir ilçedir. Avrupa yakasında, güneyden Bakırköy’e, batıdan Küçükçekmece’ye, kuzeyden Bağcılar’a ve doğudan Güngören’e komşudur. 1992'de Bakırköy’den ayrılarak ilçe olmuştur.

Bahçelievler ilçesi, Cumhuriyet, Çobançeşme, Fevzi Çakmak, Hürriyet, Kocasinan, Siyavuşpaşa, Soğanlı, Şirinevler, Yenibosna, Zafer ve Bahçelievler olmak üzere 11 mahalleden oluşmaktadır. İlçeye bağlı bucak veya köy yoktur.
Bahçelievler Alış Veriş Merkezleri
MetroPort AVM,  Kadir Has Çocuk Dünyası , Merter Meydan AVM    Metro Cash&Carry Merter,
Koçtaş Yenibosna, Wedding World AVM (Kuyumcukent,  StarCity Outlet , Ömür Plaza,
Şirinevler, Osmanlı Çarşı Outlet , Eskidji Bit Pazarı, BahçePark AVM (CarrefourSa/Bahçelievler).

Bahçelievler Özel Sağlık Kurumları
Türk Böbrek Vakfı Hizmet Hastanesi ,Yaşam Hastanesi (Ünverdi), Medical Park (Bahçelievler Metro) ,Aile Hastanesi (İncirli Kavşağı)
İstanbul Göz Hastanesi (Çalışlar), İstanbul Aydın Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi (Çalışlar)
Medicana Hastanesi (Haznedar Meydan), Safa Hastanesi (Ahmet Yesevi Caddesi)
Özel Nisa Hastanesi (Fatih Caddesi) , Özel Yenibosna Hastanesi (Yıldırım Beyazıt Caddesi)
Özel Bahçelievler İstanbul Tıp Merkezi (Mahmutbey Caddesi), Özel Median Tıp Merkezi (Mustafa Kemal Paşa Caddesi)
Özel Ataköy Hastanesi (E-5 Yanyol/Şirinevler),  Özel Vital Hastanesi (Haznedar Meydan)
Medicana Hastanesi Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezi(Haznedar Meydan)
Yukarıdaki tüm toktalarda eğitim veriyoruz.
1950'li yıllara kadar bugün Bahçelievler ilçesinin bulunduğu bölgede Kocasinan ve Yenibosna köyleri vardı. Bahçelievler’in bulunduğu kesim, Bakırköy’ün O-1 karayolunun (eski E-5) kuzeyine doğru büyümesiyle oluşmuştur.

Bahçelievler’in nüfusu da, komşu ilçelerinin nüfusu gibi, 60’lı yıllardan itibaren çok hızlı bir artış gösterdi. 1960 yılında 8.500 olan nüfus, 5 yıl sonra 1965'te 20.881’e çıktı. 1975 yılında ise, Bahçelievler’in nüfusu 100 bini aşmıştır.

Araç kullanma konusunda fazla tecrübesi olmayan kişiler, ehliyet kursu dışında özel direksiyon dersi de alabilirler. Bu sayede sınav için daha avantajlı duruma geçmiş olurlar ve kısa süre içerisinde araç kullanımı ile ilgili birçok şey öğrenmiş olurlar. Özel ders veren çok sayıda hoca ve kurum bulmak kolay bir iştir.

Bu nedenle seçeneğiniz de fazla olur ve size uygun bir adresi değerlendirebilirsiniz.

Özel direksiyon dersi Bahçelievler içie standart olarak uygulanır. Ancak bazı yerlerin fiyatları daha uygun olabilir. Kişiler bütçeleri doğrultusunda bir tercih yapabilirler.

Bahçelievler in istediğiniz yerinde ders alın ekstra ücret ödemesi yoktur. Her semte direksiyon eğitimi verilmekte ancak adresinize gelindiği zaman fiyat değişmektedir.Merkezi noktalarda ders alacaksanız fiyat sabit.

Ehliyet kursunda almış olduğunuz dersler sizin için yeterli olmayabilir. Kısa süreli ders aldüınız için araç kullanmanız iyi duruma gelemez.

Kimi tercih edeceğiniz sizin kararınız. Bizim önerimiz kendinize uygun olan yeri kursu tercih edin.Direksiyon Çalışmalarına başlayayın.